Volvo rozwija własny car sharing we współpracy z Sunfleet

Volvo rozwija własny car sharing we współpracy z Sunfleet
Volvo Cars powołał do życia nową jednostkę w firmie, której celem jest stworzenie nowoczesnego systemu car sharing w ramach swojej strategii szerokiej ekspansji w dziedzinie udostępniania samochodów oraz usług mobilnych. Nowa jednostka biznesowa będzie opierać się na współpracy z firmą Sunfleet, jedną z pierwszych na świecie firm oferujących auta współdzielone, która wykorzystuje w swojej flocie auta Volvo od 1998 roku.

Sunfleet operuje praktycznie na terenie całej Szwecji (około 50 miast) a w swojej bazie posiada ponad 50 tysięcy użytkowników, którzy generują blisko 250 tysięcy transakcji rocznie przy flocie 1200 aut. Sunfleet jest największym operatorem car sharing w Szwecji i należy do grupy Hertz. Firma została założona we współpracy miasta Göteborg, Skanska oraz Volvo.
Sunfleet ma stanowić trzon nowej działalności. Zasięg operatora ma zostać rozszerzony na nowe rynki globalne i zapewnić nową gamę usług mobilnych pod zmieniające się oczekiwania konsumentów, którzy kupują auta na własność lub wybrali inną formę posiadania.

Hakan Samuelsson, prezes i dyrektor generalny Volvo Cars, powiedział: "Własność prywatna samochodu nie zniknie, ale jako producent samochodów musimy przyjąć fakt, że zmniejsza się sprzedaż oraz - co ważniejsze - zmieni się podejście do kwestii posiadania samochodu i na to musimy być przygotowani."

"Mamy sprawdzoną i rentowną koncepcję na naszym rodzimym rynku, którą teraz zamierzamy wykorzystać w globalnej skali".

Więcej szczegółów naszej odnowionej strategii mobilności Volvo Cars przedstawimy w najbliższych miesiącach, ale intencją firmy jest nie tylko rozwój systemu car sharing, ale także uzupełnienie aktualnego i jednocześnie tradycyjnego modelu własności samochodu w zakresie rozwiązań mobilnych na żądanie. Myślimy, że elastyczność, łatwość dla użytkowania oraz personalizacja będą krytycznymi czynnikami sukcesu w przyszłości.

Człowiekiem odpowiedzialnym za nową jednostkę w firmie będzie Bodil Eriksson, obecnie vice-prezydent od produktu, marketingu i komunikacji w Volco Cars w oddzialem amerykańskim oraz były starszy vice-prezydent komunikacji korporacyjnej.

Samuelsson dodał: "Dzisiejsze pojęcie mobilności i posiadania samochodu zmienia się. Uznajemy i rozumiemy podstawy tych fundamentalnych oraz jednocześnie gwałtownych zmian w zachowaniu człowieka w sferze mobilności. Robimy też więcej niż tylko obserwacja i analiza, ponieważ reagujemy na te zmiany i dzięki temu, mamy pewność, że Volvo nadal będzie mieć znaczenie w oczach konsumenta."Źródło: Fleet News
Tłumaczenie: GoGet.pl